Online Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Temel Seviye Eğitimi

Uluslararası Akredite Sertifikalı
2 Ay Süreli
15 Adet Video
E-Devlet Onaylı

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Temel Seviye Eğitimi Nedir ?

Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses,koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.

İnsanların iç alemlerini dışarıya nasıl yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır.

Profil tanımlama nedir? Profil Tanımlama ne demek? Sorularını açıklığa kavuşturduk. Peki profil tanımlamanın amacı nedir? Sözsüz iletişimin derinliğine giden profil tanımlamanın amacı; insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak sizlerle paylaşmaktır.

Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketler, FBI, CIA gibi dev kurumlar, teknoloji devleri, ünlü psikiyatrlar yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimler sayesinde doğru işe doğru eleman ve üst düzey yönetici seçmektedirler. Amerika’da üst düzey yöneticilerin %80′inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği artırmaktadır.

Dünyanın en prestijli, yüze yakın üniversitenin yapmış olduğu binlerce deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Eğitimin uzmanlık kısmı mesleğinize ve hedefinize göre değişmektedir.

Özet

"Profil Analistliği"

“İnsan, tarih boyunca kendini ve çevresindeki bireyleri kişilik, davranış ve potansiyel odaklı anlama, anlamlandırma ve tanımlama ihtiyacı duymuştur.”

Bu ihtiyaç, insan kaynaklarından personel seçimine, suç ve güvenlikten satışa, liderlikten personel seçimine, hukuka, yönetimden siyasete hemen hemen insan ilişkisi olan her alanda gün geçtikçe daha fazla belirmiştir.

Profil analistliği; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet, dövme, aksesuar gibi unsurlarını; beden dillerini ve anatomik özelliklerini (Kısa, orta ve uzun vadeli değişimler) birleştirerek tamamen bilimin ışığında, bilimin ortaya koyduğu bulgu ve deneysel yöntemleri kullanarak bireyi/bireyleri ihtiyaca dönük anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir meslek dalıdır.

Antropolojiden davranış bilimine, kriminolojiden hukuka, biyolojiden, tıptan dilbilimine, psikolojiden sosyolojiye kadar birçok bilimden beslenir.

Biz de hazırladığımız Biyometrik Yüz Okuma Temel ve Uzmanlık Eğitimleri ile size bu yolcukta rehberlik etmeyi amaç ediniyoruz.

 Profil Tanımlama Ne İşe Yarar?

Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizi daha iyi tanımanıza, diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark edebilmenize,beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi, iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Nasıl Uygulanır?

İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek, onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür.

İnsan yüzünün tüm hatları ergenlik sonrasında oturur.Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ipuçları Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta,insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır. Bu teknik kendi içerisinde belli metodolojilere sahiptir. Bumetodolojiler, E-SEM Akademi ayrıcalığı ile siz değerli katılımcılarımızın erişimine açık olacaktır.Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimisırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir:

Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,

Yarılama tekniği,

Saç şekilleri ile ilgili ipuçları,

Kafa şekillerini yorumlama pratikleri,

Çene şekillerine ilişkin bilgiler,

Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır.

Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Kursu alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama sertifikasısahibi olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer, panel,konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler.

Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerinizde de çalışabilirsiniz.

 

Ders İçeriği

- Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?

- Reflektif Profil Tanımlama,

- Beden Analizleri,

- Yüz Analizleri,

- Jest ve Mimik Analizleri,

- Yalan,

- Statik Profil Tanımlama,

- Hormonlar,

- Bedensel Çıkarımlar,

- Psikofizyolojik Nedenler,

- Ses,

- Kıyafet,

- İnsan Sınıflandırılması ve daha fazlasına eğitimlerimizde ulaşabileceksiniz.

Kimler Katılabilir ?

Başta;

- İnsan Kaynakları Uzmanları,

- Emniyet Personelleri,

- Özel Güvenlikçiler,

- Askerler,

- Satış Uzmanları,

- Eğitmen ve Öğretmenler,

- Ruh Sağlığı Uzmanları,

- İletişim Uzmanları,

- Reklamcılar,

- Kişisel Gelişim Uzmanları,

- Koçlar,

- Basın Mensupları ve Yöneticiler olmak üzere konuya ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir.

  

Hemen Başvur