Online Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tam Kur

Uluslararası Akredite Sertifikalı
4 ay süreli
24 Adet Video
E-Devlet Onaylı

Eğitim Hakkında Merak Ettikleriniz

Çevre, kültür, psikolojik bir takım etkiler bedenimizde bir takım sonuçlar doğurur. Bu sonuçlar bakış açımızı, isteklerimizi, psikolojimizi, duygularımızı, içsel yolumuzu, yönetme ve yönlendirme gücümüzü, zayıf noktalarımızı etkiler. Hayatımızda yaşadığımız olumlu ve olumsuz olaylar yüzümüze yansır. Bu yansımayı en iyi şekilde yorumlayan ve Dünya’da %97 başarı oranı gösteren bilim Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama’dır.

Bu bilim sayesinde Türkiye’de Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2011 yılında kendi öğrencilerinin üzerinde yaptığı araştırmada %87 başarı göstermiştir. Özellikle pasaportlarda biyometrik resim istenmesinin nedeni ise bu analizi yapabilmektir. Ülkemizde son birkaç yılda önem kazanmış ve özellikle güvenlik ve insan kaynakları alanında etkin olarak kullanılmaktadır.

Profil Tanımlama; yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet, hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif bir davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan yöntemlerin bir araya getirildiği daldır.

Bireylerin duygu ve düşüncelerini dışarıya nasıl aktardığıyla ilgilenen bu eğitim, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır.

Profil tanımlama nedir? Tanımlama ne demek? Profil tanımlamanın amacı nedir? Sözsüz iletişimi açıklığa kavuşturan Profil Tanımlamanın amacı; Beden dili analizleri yaparak sosyal yaşantınızdaki kişileri doğru seçmenize katkıda bulunmaktır.

MCI, General Electric, American Airlenes gibi dev şirketler, FBI, CIA gibi dev kurumlar, teknoloji devleri, ünlü psikiyatrlar yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimler sayesinde doğru işe doğru eleman ve üst düzey yönetici seçmektedirler. Amerika’da üst düzey yöneticilerin %80’inin bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği arttırmaktadır.

Dünya’nın en prestijli, 100’e yakın üniversitesinin yapmış olduğu binlerce deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Profil Tanımlama Ne İşe Yarar?

Kişiliğinizi daha iyi tanımanıza, diğer bireylerin potansiyellerini daha iyi keşfedebilmenize, beden dili analizleri yaparak çevrenizdeki bireyler hakkında ön bilgi edinmenize, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun partner, personel, iş ortağı, arkadaş gibi kişileri seçebilmenize, daha uygun yorumlar yapıp bulunduğunuz ortama uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.

İleri Düzey Profil Tanımlama Eğitimi; mesleğinizde daha üstün başarı elde edebilmeniz gereken sözsüz iletişim becerilerini size kazandıracak eğitimdir. Olayları daha detaylı yorumlayabilir, yön verebilir ve bu olayları daha çabasız bir şekilde aydınlatabilirsiniz.

- Alan:Güvenlik

- Alan: Satış-Pazarlama-İkna

- Alan: Sağlık – Psikoloji-Bilim

- Alan: Yönetim-İnsan Kaynakları-Liderlik

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Nasıl Uygulanır ?

İnsan yaşamında edinilen deneyimler, insan bedenine bir takım izler bırakır. Bu izler yüz bölgesinde açıkça görülür. İnsanlar, birbirlerinin yüzünü inceleyerek, onların karakterleri ve eğilimleri hakkında ön bilgiler edinebilirler. Antroface de denilen bu Biyometrik Yüz Okuma ve Tanımlama Yöntemi ile insanlar hakkında tanışma aşamasından önce ön bilgiler edinebilirsiniz.

İnsan yüzü tam anlamıyla ergenlik sonrası oturur. Hangi alanda daha üretken ve başarılı olabileceği, ilgi duyduğu gibi kişiye dair önemli ipuçları Biyometrik Yüz Okuma ve Tanımlama Tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta, insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır. Bu teknik kendi içerisinde belli metodojilere sahiptir. Bu metodojiler, EVA Akademi ayrıcalığı ile siz değerli kursiyerlerimizin erişimine açık olacaktır. Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi sırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir;

- Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,

- Yarılama tekniği,

- Saç şekilleri ile ilgili ipuçları,

- Kafa şekillerini yorumlama pratikleri,

- Çene şekillerine ilişkin bilgiler

- Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır.

Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve profil tanımlama Kursu alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasına sahip olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Profil tanımlamada ileri düzey eğitiminin temel amacı;profil tanımlama temel eğitimine katılmış bireylerin bu eğitimlerini mesleki bilgilerle birleştirmelerini, alacakları eğitimi hedefleriyle konumlandırmalarını ve kendi alanlarında kullanmalarını sağlayan bir program olmaktır.

İleri Düzey Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer,panel, konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerlerinde de çalışabilirler.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimini Neden EVA Akademi’den Almalıyım?

İleri Düzey Profil Tanımlama eğitimi, dünyanın her yerinde deneysel yöntemlerle uygulanan bir alandır. 21. yy’ın teknolojik gelişmeleri neticesinde,çevirim içi hizmetinde sunulduğu bu alanda alacağınız İleri Düzey ve Temel Düzey Profil Tanımlama Online eğitim 120 saat sürmektedir.Eğitim sonunda başarılı olan kişiler Uluslararası Akreditasyona sahip olan Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikası alacaktır.

Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevirim içi eğitimin yanı sıra okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınların da olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Diksiyon, her şeyden önce kendimizi tanıtma biçimimizdir. Diksiyon kişiliğinizi hatta kalitenizi de yansıtmaktadır. Konuşma tarzınız dış görünüşünüzün ardından karşınızdaki kişiye kendinizi etkili bir şekilde tanıtabileceğiniz en etkin yoldur. Düzensiz bir konuşma insanların sizin hakkınızda yanlış fikirlere sahip olmasına neden olabilir.

Günümüzde birçok insan bu ve buna benzeyen nedenlerle diksiyonuna daha çok önem veriyor. Fakat bu konudaki eksiklerini tamamlayabilmek için yer, kişi ve kurum bulmakta zorlanabiliyorlar. Ülkemizde bu eksikliği gidermek için açtığımız bu kursun, diksiyonu geliştirmek amaçlı olmadığını ve tamamen diksiyon eğitmenliği üzerine odaklandığını unutmamanız temennisindeyiz.

Kimler Katılabilir?

Başta; İnsan Kaynakları Uzmanları,Emniyet Personelleri, Özel Güvenlikçiler, Askerler, Satış Uzmanları, Eğitmen ve Öğretmenler, Ruh Sağlığı Uzmanları, İletişim Uzmanları, Reklamcılar, Kişisel Gelişim Uzmanları, Koçlar, Basın Mensupları ve Yöneticiler olmaküzere konuya ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tam Kur Ders İçeriği

- Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?

- Reflektif Profil Tanımlama,

- Beden Analizleri,

- Yüz Analizleri,

- Jest ve Mimik Analizleri,

- Yalan

- Statik Profil Tanımlama

- Hormonlar

- Bedensel Çıkarımlar,

- Psikofizyolojik Nedenler

- Ses

- Kıyafet

- İnsan Sınıflandırılması,

- İleri düzey reflektif profil tanımlama

- İleri düzey Beden Analizleri,

- İleri düzey Yüz Analizleri,

- İleri düzey Jest ve Mimik Analizleri,

- İleri düzey Yalan Analizi,

- İleri düzey Statik Profil Tanımlama

- İleri düzey Hormonlar,

- İleri düzey Bedensel Çıkarımlar

- İleri düzey Psikofizyolojik Nedenler ve çıkarımlar,

- İleri düzey Ses Analizi,

- Kokular

- İleri düzey Kıyafet Okuma, renkler,

- İleri düzey İnsan Sınıflandırılması,

Hemen Başvur